Saját vállalkozás

Tíz hónap tanulással, gyakorlatra járással, házhoz járással (házhoz mentem kutyusokat kozmetikázni) töltött idő után szalont nyitottunk. Végre egy hely, ami állandó, megszűnt a kozmetikai eszközökkel megpakolt táskával való buszozás, megszűnt az, hogy a Férjem három műszak mellett még engem vitt kocsival (még nincs jogsim) különböző településekre. Ekkor csak az a kellemetlen, hogy hogyan értesd meg azokkal a szegény idős nénikkel, bácsikkal a dolgot, akikhez eddig elmentél, hogy többet nem mész hozzájuk, ha lehet hozzák el hozzád a kutyusukat. Persze ezt nem tudják megoldani, neked pedig a lelkiismereteddel kell birkóznod.

Kutyakozmetika témában az országban nem sokan tudnak segíteni, már ha a hatóságokról van szó. Kb. ötszáz helyre telefonáltam, szinte senkinél nincs benne a rendszerben. Ha mégis, állatkozmetika néven. Itt megjegyezném, a kutyakozmik országos szakszervezetétől emailben érdeklődtem, hogy mégis milyen engedélyek kellenek egy szalon nyitáshoz, vagy mit kell tudnom, ami fontos, a választ azóta is várom, már fél éve, ezúton is köszönet nekik, szakszervezet, hahaha... (2019. még mindig várom a választ xD)

Önkormányzathoz nem kell bejelenteni, mert szolgáltatás, nem kereskedelem. Így az önkormányzat nem jelzi a tűzoltóságnak, hogy szalon nyílik, így ők maximum csak szúrópróba-szerű ellenőrzés során bukkanhatnak rád, nem büntethetnek, csak körbe néznek, és jegyzőkönyvbe veszik, hogy még miket kell beszerezned. A tűzbiztonságis webshopból rendelned kell habbal oltót (habbal,nem porral!), utánvilágító oltópalack jelző táblát, utánvilágító kijárat táblát, és a táblát, amin megtalálhatóak a tűzoltók, mentők, rendőrség telefonszámai.

Ha készen van a szalon, a hatósági állatorvosnál kell jelezni, ő ad időpontot, kijön a szalonhoz, leellenőriz mindent, jegyzőkönyvet ír, megadja a működési engedélyt, neked annyi a dolgod, hogy a jegyzőkönyvben rögzített hiányosságokat a doki által meghatározott határidőre pótolod.

A lenyírt kutyaszőr veszélyes hulladéknak minősül, hulladékégetővel kell szerződést kötnöd az ártalmatlanításról. Hallottam olyan kutyakozmetikusról, aki egy állatorvossal kötött szerződést, az az orvos elvállalta, hogy elszállíttatja, és elégetteti a szőrt. Tatabányán hívtam a gyepmesteri telepet, ők nem vállalnak ilyesmit, más településeken viszont vállalják.

2019. nem lehet tudni, hogy veszélyes hulladék-e vagy sem. Valaki így tudja, valaki úgy. Az iskolában azt tanították,hogy nem veszélyes hulladék. 


Szerencsére nagyon jó helyen sikerült szalont nyitnunk, rengeteg lakótömb van a közelben, számításaim szerint hamarosan sok vendégem lesz, de ehhez nagyon sokat kell hirdetni, reklámozni, szórólapozni, hagyni kell némi időt, hogy az emberek felfedezzék a helyet. Szóval ha épp szalont szeretnél nyitni, vagy most nyitottál, türelem! Sajnos nem megy egyik pillanatról a másikra.

Én még abban a fázisban vagyok, amikor az emberek még csak érdeklődnek: "Mikor nyitsz? -Már megnyitottam 2 hete." "Mikor lehet hozzád jönni? Akár hányszor erre jövök, te nem vagy itt." - Előzetes időpont egyeztetés szükséges, kérem hívjon." "Vállalsz nagy kutyust is? - Igen, szívesen látom a nagy, sőt az óriás kutyákat is." "Mennyibe kerül a kiskutyám teljes kozmetikája? - 2300 Ft-ba kerül, ebben benne van minden."

A türelem rózsát terem :)

Ebszőr-szerviz Kutyakozmetika Tatabánya, Mártírok útja 104.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el